ZPRÁVY Z ODDÍLU ▲ přehled zpráv ▲

VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ
SK Radbuza Plzeň, 1. října 2016

rozpis              výsledky          podrobná zpráva        fotogalerie

Plavci ze 14 českých plaveckých klubů v sobotu 1. října 2016 soutěžili v bazénu SK Radbuza Plzeň u příležitosti konání 38. ročníku Velké ceny města Plzně (VcmP). Hlavní disciplínou byl volný způsob na 1500 metrů (nejdelší bazénová trať), který byl doplněn závody na 100 metrů motýlek, znak, prsa a volný způsob v kategorii žen a žaček, mužů a žáků. Pro ročníky narození 2002 – 2006 byla pořadateli připravená ještě trať 400 metrů polohový závod. Celkem závodilo 223 závodnic a závodníků v rekordních 875 individuálních startech.

Vítězem a současně rekordmanem hlavního závodu (1 500 VZ) se stal Jan Micka z USK Praha. Časem 15:18,82 překonal vlastní rekord závodů z roku 2011. Druhé místo obsadil Jiří Landsmann (USK Praha) a třetí místo Matěj Kozubek (Bohemians Praha). Vítězkou hlavního závodu se stala Tereza Polcarová ze Slavia VS Plzeň před Annou Marií Benešovou (USK Praha) a Klárou Sýkorovou z Lokomotivy Beroun.

V kategorii žáků v hlavním závodě na 1 500m volný způsob kraloval domácí Vladislav Veliký, na druhém místě doplaval Tomáš Chocholatý ze Slávia VŠ Plzeň a na třetím Michal Vašata z klubu Krokodýl Brno. Mezi žačkami v hlavním závodě zvítězila Julie Pleskotová  Bohemians Praha, na druhém místě dohmátla Kristýna Nováková z Jiskry Domažlice a jako třetí doplavala domácí Michaela Vodičková.

Domácí závodníci se pěkně umístili v hlavní i v doplňkových disciplínách:

- Václav Čermák zvítězil na trati 100 m znak, na trati 100 m volný způsob obsadil druhé místo a na 100 m motýlek třetí místo.

- V žákovských kategoriích:

Michaela Vodičková (kromě zmíněného třetího místa na 1 500 m volný způsob) zvítězila v závodech na 100 m volný způsob a znak a v závodě na 400 m polohový způsob. Vladislav Veliký (kromě vítězství v hlavním závodě) vybojoval druhé místo na 100 m volný způsob a dvě třetí místa na 100 m motýlek a 400 m polohový závod). Matěj Franěk obsadil druhé místo na 100 m prsa a 3. místo na 100 m volný způsob. Michaela Maříková doplavala druhá v závodě na 100 m prsa.